Deník Včelaře | Proč začínáme včelařit

Proč začínáme včelařit

Dalo by se říct, že o včelách nic nevíme. Ani jeden z nás nemá školu, která by nám pomohla začít. V našem začátku jsme vedeni pouze čistým kalkulem. Já jsem zajištěný, dobrá práce která mě baví a stojí mě dost času a úsilí být v ní dobrý. Naopak manželka na mateřské s vidinou práce za 47,- Kč hrubého na hodinu. Což se mi zdá za středoškolské vzdělání málo.

Proto padlo rozhodnutí, že se manželka určitě do práce nevrátí a vymýšleli jsme možnosti co dělat. No a včelaření byl jeden z nápadů mojí maminky, která už včelaří…..no, hodně dlouho. Proč tedy zrovna včelaření?

1. Po všem hovno, ale po včelách med

2. Možnost od práce na chvíli utéct

3. Med se prodá jak hned po medování, tak i v lednu

5. Širší paleta výdělku z jednoho podnikání (med, vosk, propolis, mateří kašička, medovina)

6. Budujeme vztah k přírodě a lásku ke zvířatům pro naše děti

7. Dotace do začátku podnikání

8. Náklady spojené se začátkem nejsou nijak závratné a návratnost je rychlejší (pokud nepřijde pohroma v podobě nemocí či zlodějů)

9. Řemeslo vymírá a včely jsou potřeba. Na Vysočině je sice včelařů dost, ale vesměs starší lidé. Mladí o ně nemají takový zájem. Proto bude snazší se rozšiřovat a nebude takový problém prodat produkty.

10. Má práce mi umožňuje prodat produkty v Praze.

Myslím, že důvodů proč začít je to až až. A protože jsme rodinka činu, tak jsme se 5.3.2012 rozhodli a 6.3.2012 jsme objednali úly.

Jaké úly tedy budeme používat?

Rozhodli jsme se jít s dobou a i vzhledem k super nabídce jsme se rozhodli pro nástavkové úly Langstroth pro 10 rámků 44,8 x 15,9. Úly které máme my jsou přesnou kopií úlů, které vyrábí pan Nerad. Mají vyšší varoadno. Maminka je zvyklá včelařit na klasické rámkové míře 39×24, takže se jí samozřejmě Lang moc nelíbí, ale já touto mírou ovlivněn nejsem, takže na čem se naučíme, to budeme dělat. Tak to vidím já.

Cena úlů se nám zdála super. Pán si je vyráběl pro sebe, takže kvalita by měla být dobrá a za cenu 2000,-Kč/úl včetně rámků si myslím že to byla dobrá koupě.

 

Kdy: Březen 11th, 2012, Kategorie: Blog od
One Response to Proč začínáme včelařit
  1. Tak přeci jenom to stojí za to :) Koukám totiž na tuto stránku: http://vcelimor.cz/serial-dil-9-plusy-minusy-vcelareni a říkám si: mám do toho jít nebo ne? A myslím, že do toho přeci jenom půjdu :)

Leave a Reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat