Deník Včelaře | Medomet už je objednaný

Medomet už je objednaný

Tak jsme včera objednali medomet. Rád bych samozřejmě podpořil domácí výrobu, ale vzhledem k ceně to prostě není možné. Rozdíl je více než 15.000,-Kč, takže i při potencionální 50% dotaci je to docela dost peněz.

Proto jsme objednali zvratný medomet od polské firmy Lysoň a to typ Fi900 s automatickým ovládáním a se 4-mi koši upravenými na rozměr 2x 448×159. Cena 33.900,- Kč + 650,- Kč doprava. Pokud náš plán vyjde a dostaneme se na 50 včelstev, tak to bude ještě dobré zařízení. Jestli ale zůstaneme se včelařením na 8-mi úlech, pak to bude asi zbytečný luxus, na který si budou včelky vydělávat dlouho. Spíš ale počítáme s rozšířením a pak by byla jakákoliv jiná úvaha o méně vybaveném medometu nesmyslná.

Jedná se tedy o zvratný nerezový medomet se čtyřmi koši. S plně automatickým ovládáním. Dodací termín do 8-mi týdnů. Letos ho využijeme asi možná jen na vytočení medovice z plástů (pokud bude snůška), ale příští rok už bude v plném zápřahu. Doufáme.

Pro koupi jsme se rozhodli už letos kvůli tomu, že příští rok je poslední, kdy jsou dotace a mám trochu strach aby jsme dosáhli 50%. Spousta včelařů si na poslední chvíli vzpomene, že by si něco rádi koupili, když už je ta poslední možnost a procento může lehce klesnout. Letos je snad více peněz než loni a tak bude šance větší.

Další věci na dotaci budeme pořizovat u pana Sedláčka v Bučovicích. Myslím, že v termínu 28.4., kdy k němu jedeme na kurz nástavkového včelaření.

Kdy: Duben 6th, 2012, Kategorie: Blog od

Leave a Reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat