Deník Včelaře | Až se Jaro zeptá…..

Až se Jaro zeptá…..

Dlouho jsem tady nic nenapsal. Pravdou je, že zase až tak nebylo o čem. Někdy v polovině září jsme dokrmili, počkali na fumigaci, která proběhla natřikrát aerosolem a koncem ledna jsme odevzdali vzorky měli, které dopadly docela dobře. Na 8 včelstev jsme měli 10 kleštíků. Sice jsem spíš počítal s nulou, ale není to nic tragického, takže myslím, že do první sezóny nastupujeme celkem v pohodě.

Celou zimu jsme se báli o to, jestli včelky vydrží výkyvy počasí, jestli si najdou zásoby, jestli jsme jim zásob dali dost. Po dnešním prvním pořádném proletu, myslím, že jsme nic nezanedbali. Všechny úly pěkně voní po medu, včel je tam dost a po náhledu přes fólii myslím, že i zásob mají ještě dostatek. Potěžkáním úlů jsem nezjistil nějaké velké úbytky. Myslím, že je to tak o dvě kila lehčí, než na podzim, ale je to jen můj subjektivní dojem. Určitě spotřebovaly mnohem více.

O víkendu udělám větší jarní prohlídku a hlavně zkontroluji, jestli mám všude kladoucí matky. Na to jsem zvědavý poměrně dost, ale zase, vzhledem k dostatku měli, a myslím, že i měli, která už je z odvíčkovaného plodu, tak mám matky všude. Na podložce při kontrolách taky žádná neležela a na podzim byly všude.

Pár fotek a video z dnešní aktivity:

Jaro už je tady:

Kousek od úlů mají jezírko s vodou a za úly teče řeka:

Pod fólií jsou rozlezlé do všech uliček a hnízdo je přes dva nástavky:

Medárna je už připravena, nástavky plné natavených mezistěn a vysoká dna připravená na výměnu za nízká:

Myslím, že jsme připraveni na sezónu. Letos chci vytvořit osm oddělků a do zimy jít s 16-ti včelstvy. Uvidíme, jestli se vše podaří, jestli i přes toto bude nějaký med. Ještě musím koupit 8ks stříšek, ale jinak snad máme vše.

Video z prvního jarního proletu:

Kdy: Březen 4th, 2013, Kategorie: Blog od
One Response to Až se Jaro zeptá…..
  1. Pěkné :) Měl bych otázečku, zdali y jako expert souhlasíte s tímto článkem: http://vcelimor.cz/serial-dil-4-jakem-rocnim-obdobi-dobre-zacit-vcelarit, protože bych rád začal také včelařit :)

Leave a Reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat